REKLAMA
Znaleziono 4716 wyników
Koleje Dolnośląskie powiększają tabor. Największa flota Elfów w Polsce będzie jeszcze większa!artykuł
Pokaż artykuł
Koleje Dolnośląskie powiększają tabor. Największa flota Elfów w Polsce będzie jeszcze większa!
Koleje Dolnośląskie i PESA Bydgoszcz podpisały umowę na dostawę dziesięciu nowych pięcioczłonowych elektrycznych zespołów trakcyjnych z możliwością skorzystania z prawa opcji na zakup kolejnych 10. Tym samym flota żółto-białych Elfów powiększy się z 25 do co najmniej 35 pojazdów.
3 mld zł dla PKP Intercity! Spółka podpisała umowę kredytową na finansowanie strategicznych inwestycji artykuł
Pokaż artykuł
3 mld zł dla PKP Intercity! Spółka podpisała umowę kredytową na finansowanie strategicznych inwestycji
PKP Intercity podczas II Forum Infrastruktury i Gospodarki w Łodzi ogłosiło zawarcie umowy kredytowej z Bankiem Gospodarstwa Krajowego oraz PKO Bankiem Polskim. Głównym celem kredytu jest sfinansowanie zakupu 42 piętrowych elektrycznych zespołów trakcyjnych w ramach umowy z 12 listopada 2025 roku z Alstom Polska S.A. Środki pozyskane w ramach umowy będą mogły być również przeznaczone na realizację innych kluczowych projektów inwestycyjnych, w tym m.in. na zakup i modernizacje taboru, a także na inwestycje infrastrukturalne.
Koleje Mazowieckie rozpoczęły odbiory nowoczesnych pojazdów ezt ER160 FLIRTartykuł
Pokaż artykuł
Koleje Mazowieckie rozpoczęły odbiory nowoczesnych pojazdów ezt ER160 FLIRT
Dziewięć pierwszych elektrycznych zespołów trakcyjnych FLIRT wyprodukowanych przez Stadler Polska zostało dziś oficjalnie odebranych przez Koleje Mazowieckie. To początek realizacji umów na zakup 14 sztuk EZT I oraz 11 sztuk EZT I, dofinansowanych z programu KPO. Tym samym rozpoczęły się dostawy nowych EZT dla Mazowsza – tylko w 2026 roku do przewoźnika trafią aż 53 pojazdy tego typu.
Wrocław: Nowy biurowiec przy Dworcu Głównym ma dorównać wysokością Silver Tower [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Nowy biurowiec przy Dworcu Głównym ma dorównać wysokością Silver Tower [WIZUALIZACJE]
WRI Investment wylicytował nieruchomość przy ulicy Małachowskiego należącą do Poczty Polskiej. Planu...
Józefa Poniatowskiego 10inwestycja
Pokaż inwestycję
Józefa Poniatowskiego 10
Ostróda, Józefa Poniatowskiego 10
Nie 5, a aż 13! Koleje Dolnośląskie zwiększają zamówienie na Elfy 2 z Pesy [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Nie 5, a aż 13! Koleje Dolnośląskie zwiększają zamówienie na Elfy 2 z Pesy [WIZUALIZACJE]
Jak nieoficjalnie dowiedział się portal rynek-kolejowy.pl, zarząd Kolei Dolnośląskich S.A. po połudn...
art.Locum S.A.firma
Pokaż firmę
art.Locum S.A.
Łódź, Piotrkowska 173/515
[Polska] Zmiany w obrocie ziemią rolną podwyższą ceny gruntów pod inwestycje – sprzedaż ziemi rolnej deweloperowi możliwa po wcześniejszym „odrolnieniu”artykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Zmiany w obrocie ziemią rolną podwyższą ceny gruntów pod inwestycje – sprzedaż ziemi rolnej deweloperowi możliwa po wcześniejszym „odrolnieniu”
Rządowy projekt ustawy o wstrzymaniu sprzedaży nieruchomości Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa...
Okam Capital chce ożywić swój 62-hektarowy teren na warszawskim Żeraniuartykuł
Pokaż artykuł
Okam Capital chce ożywić swój 62-hektarowy teren na warszawskim Żeraniu
19 maja na terenie działki na warszawskim Żeraniu Okam Capital zorganizował spotkanie dla agentów komercyjnych, podczas którego przedstawił ofertę najmu istniejącej powierzchni komercyjnej.
Zakończyła się budowa kolejnego magazynu na terenie największego parku logistycznego w aglomeracji wrocławskiejartykuł
Pokaż artykuł
Zakończyła się budowa kolejnego magazynu na terenie największego parku logistycznego w aglomeracji wrocławskiej
Grupa Antczak zakończyła budowę kolejnego magazynu dla inwestora i dewelopera GLP. Obiekt o powierzchni 41 tys. mkw. powstał na terenie Wrocław V Logistics Centre w podwrocławskich Magnicach w gminie Kobierzyce.
Jeszcze w tym roku ma ruszyć budowa nowego dużego kompleksu biurowego w centrum Wrocławiaartykuł
Pokaż artykuł
Jeszcze w tym roku ma ruszyć budowa nowego dużego kompleksu biurowego w centrum Wrocławia
Coraz bliżej rozpoczęcia budowy nowego, dużego kompleksu biurowego w samym centrum Wrocławia. Echo Investment S.A. planuje realizację projektu Swobodna, w ramach którego powstanie docelowo 42,4 tys. mkw. powierzchni biurowych. Projekt będzie znacznie mniejszy w stosunku do wcześniejszych planów inwestora.
Japońska firma z branży automotive Nippon Seiki otworzyła fabrykę pod Łodziąartykuł
Pokaż artykuł
Japońska firma z branży automotive Nippon Seiki otworzyła fabrykę pod Łodzią
Kolejna zagraniczna inwestycja z branży automotive w Polsce. Japońska firma Nippon Seiki otworzyła oficjalnie 2 września fabrykę w Ksawerowie pod Łodzią (powiat pabianicki). Powstała na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Koszt inwestycji wyniósł ponad 80 milionów złotych.
W północnej części Torunia otwarto nowy biurowiec Polna 66 artykuł
Pokaż artykuł
W północnej części Torunia otwarto nowy biurowiec Polna 66
Nowy punkt na biznesowej mapie Torunia. We wtorek 13 września uroczyście otwarto biurowiec Polna 66 w północnej części Torunia. W nowoczesnym budynku swoje siedziby będą miały m.in. Krajowa Grupa Spożywcza S.A., Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. Oddział w Toruniu, Strabag Sp. z o.o., czy Onde S.A.
W centrum Wrocławia powstanie nowy, wielki kompleks biurowy [FILM + WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W centrum Wrocławia powstanie nowy, wielki kompleks biurowy [FILM + WIZUALIZACJE]
W samym centrum stolicy Dolnego Śląska, w tzw. "Centrum Południowym" powstanie kolejny wielki kompleks biurowy. Jeden z największych deweloperów w Polsce – Echo Investment S.A. planuje realizację projektu Swobodna Spot, w ramach którego powstanie docelowo 43 tys. mkw. powierzchni biurowych. Projekt będzie jednak znacznie mniejszy, w stosunku do wcześniejszych planów inwestora.
Europejska Agencja Straży Granicznej i Przybrzeżnej Frontex wybuduje nową, stałą siedzibę w Warszawieartykuł
Pokaż artykuł
Europejska Agencja Straży Granicznej i Przybrzeżnej Frontex wybuduje nową, stałą siedzibę w Warszawie
Europejska Agencja Straży Granicznej i Przybrzeżnej, czyli Frontex, wybuduje w Warszawie swoją stałą siedzibę. Ogłoszono już przetarg na realizację tej dużej inwestycji. Nowy budynek ma być gotowy w 2026 roku.
Można budować nowe, wielkie osiedle mieszkaniowe w Kielcach. Powstanie w ramach specustawy "lex deweloper" [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Można budować nowe, wielkie osiedle mieszkaniowe w Kielcach. Powstanie w ramach specustawy "lex deweloper" [WIZUALIZACJE]
Kolejna planowana, duża inwestycja w Polsce zostanie zrealizowana w ramach specustawy "lex deweloper". Tym razem w stolicy województwa świętokrzyskiego – Kielcach.
Zabytkowy kościół na Dolnym Śląsku został wystawiony na sprzedaż [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Zabytkowy kościół na Dolnym Śląsku został wystawiony na sprzedaż [ZDJĘCIA]
Kolejny zabytkowy obiekt na Dolnym Śląsku został wystawiony na sprzedaż. Tym razem nie jest to żaden pałac, dwór, zamek czy kamienica tylko...kościół. Na jednym z największych portali nieruchomościowych w Polsce pojawiło się ogłoszenie o sprzedaży zabytkowego kościoła pw. św. Michała Archanioła w miejscowości Okrzeszyn, w powiecie kamiennogórskim, w gminie Lubawka.
Hiszpański inwestor zrealizuje nową, dużą inwestycję mieszkaniową na wrocławskich Nowych Żernikach [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Hiszpański inwestor zrealizuje nową, dużą inwestycję mieszkaniową na wrocławskich Nowych Żernikach [WIZUALIZACJE]
Szykuje się kolejna nowa, duża inwestycja mieszkaniowa na wrocławskim osiedlu Nowe Żerniki. Swój projekt w tej części stolicy Dolnego Śląska zamierza zrealizować Grupa Kapitałowa GPI należąca do jednego z największych hiszpańskich deweloperów – Grupo Rosmarino.
W centrum Łodzi może powstać nowa inwestycja na bazie specustawy "lex deweloper" [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W centrum Łodzi może powstać nowa inwestycja na bazie specustawy "lex deweloper" [WIZUALIZACJE]
Jest szansa, że kolejna pusta działka w centrum Łodzi zostanie wkrótce zabudowana budynkiem o interesującej formie i architekturze. Przy skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza i Narutowicza ma zostać zrealizowana nowa inwestycja mieszkaniowa na bazie specustawy "lex deweloper".
Została sprzedana jedna z najdroższych kamienic we Wrocławiuartykuł
Pokaż artykuł
Została sprzedana jedna z najdroższych kamienic we Wrocławiu
Po kilku wcześniejszych, nieudanych próbach, udało się w końcu sprzedać jedną z najdroższych kamienic w centrum stolicy Dolnego Śląska, należących do gminy Wrocław. Chodzi o okazałą kamienicę przy pl. Uniwersyteckim 7.
REKLAMA